Do nového roka s novým riaditeľom a ambicióznymi plánmi

Od 1. februára sa riaditeľom nášho Mestského divadla Košice stal slovenskej kultúrnej obci dobre známy Košičan Július Klein, bývalý dlhoročný riaditeľ Štátnej filharmónie Košice, skúsený manažér a organizátor kultúrneho života nielen v regióne východného Slovenska. Už pod jeho vedením pripravujeme aj svoju prvú vlastnú premiéru.

„Projekt Mestského divadla Košice ma oslovil najmä preto, lebo má ambíciu prinášať Košičanom, ale aj návštevníkom Košíc a obyvateľom celého regiónu kvalitné divadelné umenie a zábavu v obsadení s najlepšími umelcami. Výborným spôsobom rozširuje ponuku skvelých kultúrnych zážitkov v našom meste. Je to aj pre mňa istým spôsobom výzva. Verím, že sa nám podarí naše ciele a ambície v spolupráci s partnermi napĺňať nielen hosťujúcimi, ale aj vlastnými inscenáciami,“ hovorí nový riaditeľ Július Klein, ktorý patrí medzi spoluzakladateľov Asociácie slovenských divadiel a orchestrov a dlhé roky zastupoval Slovensko v medzinárodnej asociácii PEARLE. Ako dramaturg a manažér stojí v súčasnosti aj za troma medzinárodnými organovými festivalmi na východe Slovenska.

Od svojho vzniku v októbri minulého roka sme v priestoroch Historickej radnice uviedli niekoľko veľmi úspešných hosťujúcich komediálnych predstavení s populárnymi slovenskými hercami, ale aj vianočný špeciálny koncert Richarda Müllera. A na čo sa môžete tešiť najbližšie? V marci ( 24. a 25. 3.) to budú Staré dámy (Komédia so slzami na krajčírku), s excelentnými herečkami Kamilou Magálovou a Zdenou Studenkovou. Obidve predstavenia sú prevzaté zo Štúdia L+S. Samozrejme máme pripravené predstavenia aj na ďalšie mesiace. Na druhú polovicu apríla (21. a 22. 4.) pripravujeme predstavenie Plnou parou vpred úspešného divadla PALACE so známymi českými hercami.

Máj prinesie výnimočnú show, ktorá je zárukou skvelého humoru a sľubuje okrem iného inteligentné zamyslenia aj priame otázky až ku koreňu veci. Taká bude Adela a štyria chlapi. Bonusom celej show je hudobné vystúpenie celej zostavy účinkujúcich v dvoch hudobných vstupoch a po skončení show autogramiáda. Tešíme sa na vás 11. mája v Dome umenia.

13. mája príde do Košíc skvelá komédia MOJE BABY s vynikajúcimi herečkami Zuzanou Kocúrikovou, Annou Šiškovou a Viktóriou Šuplatovou.

Historický prvá sezóna Mestského divadla Košice vyvrcholí 9. júna 2024 prvou vlastnou premiérou. „Najlepšou francúzskou komédiou súčasnosti Meno alebo Komédia, ktorá sa našťastie nestala Vám v réžii Juraja Nvotu, v ktorej sa v excelentnom hereckom obsadení predstavia Ady Hajdu, Zuzana Mauréry, Kamil Mikulčík, Lucia Hurajová a Richard Stanke,“ dodáva Július Klein.


Brilantná komédia predstavuje priateľov patriacich k vyššej strednej vrstve Paríža, ktorých deklarované liberálne postoje predsa len narazia na spoločenské predsudky a stereotypy. Pierre Garaud žije aj s manželkou Elisabeth naoko usporiadaným parížskym životom. Keď Elisabethin brat Vincent so svojou tehotnou ženou Annou a rodinným priateľom Claudom prídu ku Garaudovcom na večeru, spustí sa séria dohadov o tom, aké meno chcú dať budúci rodičia svojmu dieťaťu.  Nevinné priateľské rozhovory pri večeri napokon vyústia do odhaľovania tajomstiev, ktoré zásadne zasahujú do života celej rodiny. A je otázne, či ostanú priateľmi aj po takejto spoločnej večeri.

Komédia Meno alebo Komédia, ktorá sa našťastie nestala Vám napísaná v roku 2010 sa s úspechom uvádza po celom svete. Autori boli za ňu nominovaní na prestížnu francúzsku divadelnú cenu Prix Molière a za scenár a réžiu k rovnomennému filmu získali nominácie na cenu César za najlepší film a adaptáciu. „Je viac ako isté, že aj košická inscenácia prostredníctvom skvelého obsadenia a mimoriadneho situačného humoru pobaví každého diváka,“ verí Július Klein.


Ešte pred vyvrcholením prvej sezóny chceme potešiť aj tých najmenších divákov špeciálnym detským predstavením Bojko a Zmrzlinka (7. apríla). Ak by ste chceli navštíviť akékoľvek predstavenie, vstupenky nájdeme a kúpite online cez predpredaj.sk.

Tešíme sa na Vás

Ďalšie aktuality